Najnowsze wpisy, strona 3


lip 27 2015 Balsamowanie suchej skóry
Komentarze: 0
Sucha, łuszcząca się skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście specjalna kosmetyka może znacznie poprawić jej wygląd. Chodzi tutaj przede wszystkim o balsamowanie ciała.

Balsamy i kremy do suchej skóry powinny mieć bogaty skład. Muszą działać nawilżająco i regenerująco. Warto również zwrócić uwagę na masła o nieco gęstszej konsystencji. Idealnie sprawdzą się do natłuszczenia suchej skóry. Wszystkie balsamy nakładamy po dokładnym oczyszczeniu ciała. Najlepiej wziąć więc gorący prysznic lub ciepłą kąpiel w wannie. Podwyższona temperatura delikatnie rozszerzy naczynia krwionośne. A wtedy ciało jeszcze lepiej wchłonie wszystkie, cenne substancje różnych preparatów.
 
W przypadku skóry suchej i skłonnej do podrażnień należy codziennie korzystać z kosmetyków nawilżających. Robimy to po każdej kąpieli i wziętym prysznicu. Dlaczego? Ponieważ woda może mieć działanie silnie wysuszające. Jeśli więc po takiej kąpieli wmasujemy w ciało wybrany balsam nawilżający, zachowamy dobry stan skóry.
aniar : :
lip 22 2015 Witam Was serdecznie na moim nowym blogu!
Komentarze: 0

Jestem studentką kosmetologii, a moją kosmetyczną pasją jest przede wszystkim manicure. Jeśli więc szukacie inspiracji, ciekawych wzorów oraz branżowych nowości - będzie to miejsce, które zaczniecie często odwiedzać :-)

Pasjonatki makijażu oraz pielęgnacji ciała również znajdą coś dla siebie. Pragnę bowiem sprawić, że każda z Was uzyska tu odpowiedź na nurtujące ją pytania z zakresu szeroko rozumianej kosmetyki. Wspólnie zadbajmy o naszą urodę, a dzięki niej poczujemy się piękniejsze i... szczęśliwsze!

 

aniar : :