Archiwum wrzesień 2015


wrz 11 2015 Kosmetyka skóry alergicznej
Komentarze: 0

 Alergie mogą być związane nie tylko z naszym sposobem żywienia, ale również i całą skórą. Jeśli więc mamy skłonności do tego typu uczuleń, musimy postawić na specjalne, bezpieczne dla nas kosmetyki.


Taka kosmetyka powinna więc być pozbawiona wszelkich konserwantów, sztucznych aromatów i barwników. A niestety, to częste produkty spotykane w popularnych kosmetykach. Zrezygnujmy więc z zakupów w zwykłych drogeriach. Wybierajmy raczej proste, naturalne produkty o naturalnym składzie. Powinny być one bezzapachowe. W końcu to właśnie sztuczne aromaty są najczęstszymi alergenami skóry. Dodatkowo, zanim nałożymy dany preparat na całą skórę, wykonajmy sobie mały test. Przed pójściem do łóżka nałóżmy kosmetyk np. na nadgarstek. Gdy się obudzimy, sprawdźmy, jak wygląda nasza ręka. Jeśli pojawiły się na niej pewne zaczerwienienia, może to być oznaka, że w produkcie znalazł się nasz alergen. Wtedy musimy zrezygnować ze stosowania takiego kosmetyku i znaleźć jego naturalny, bezpieczny dla nas odpowiednik.
aniar : :
wrz 01 2015 Jak pozbyć się cellulitu?
Komentarze: 0

 Cellulit, inaczej mówiąc pomarańczowa skórka, to po prostu nierówności wynikające z nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej na ciele. Przypadłość ta dotyka głównie kobiety i jest jedynie defektem o charakterze kosmetycznym, który jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wyrósł do rangi prawdziwego problemu.

Jak sobie radzić z cellulitem?

 

Współczesna kosmetyka wydała cellulitowi wojnę. W drogeriach i aptekach można dostać wiele produktów, które pomagają w zwalczani pomarańczowej skórki. Możemy kupić preparaty przyjmowane doustnie, największą jednak popularnością cieszą się żele i balsamy. W zwalczaniu cellulitu ogromną rolę odgrywa właściwa dieta, sport i aktywny tryb życia. 

 

Co bardziej zdesperowane osoby mogą udać się do jednego z licznych gabinetów kosmetycznych, które usuwają cellulit przy pomocy zabiegów mezoterapii igłowej. Miej inwazyjnymi sposobami na gładką skórę są masaże wyszczuplające. Zaskakująco dobre efekty może przynieść również regularne pływanie na przykład kraulem.