Archiwum lipiec 2016


lip 20 2016 Stosowanie baniek lekarskich
Komentarze: 0

Bańki lekarskie nie są niczym nowym na naszym rynku, ich właściwości lecznicze odkryto już na Dalekim Wschodzie i stosowano je przez dłuższy czas, aż do dzisiaj z dużym powodzeniem. Bańki lekarskie działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wykorzystywane są także w leczeniu zespołów bólowych oraz innych schorzeń mięśni, stawów oraz kręgosłupa. Mają one jednak dużo więcej zastosowań. Czy bańki a odchudzanie mogą mieć także ze sobą coś wspólnego?


W zasadzie nie ma 100 % pewności, że ta metoda bywa skuteczna, jednak wiele gabinetów korzysta z tego sposobu. Osoby wykorzystujące tę metodę leczenia twierdzą, że banki przyczyniają się do redukcji cellulitu. Leczenie przypomina masaż, który wpływa na ukrwienie tkanek oraz lepsze odżywianie, co zaś przyczynia się do usuwania niechcianych substancji z przemiany materii.

Stosowanie baniek lekarskich wpływa na drenaż limfatyczny, przyśpiesza przepływ krwi w tkance podskórnej, a to zaś wpływa na lepszą przemianę materii.

Otóż bańki bezogniowe można z powodzeniem stosować w zaciszu domowym. Jest to na pewno doskonała alternatywa dla tych z pań, których krępuje wizyta w gabinecie kosmetycznym.
Bańki lekarskie nie są jedynym sposobem na zdrowe, smukłe ciało,
ale jeśli mogą pomóc, dlaczego nie spróbować.

Może dzięki tej metodzie wiele osób poczuje się znowu wyjątkowo.

Po więcej informacji o stawianiu baniek zapraszamy na http://www.medplus.pl/

lip 08 2016 Postaw na zdrowie
Komentarze: 0

Poprawienie stanu naszej cery
Któż z nas nie dąży do pięknego wyglądu? Medycyna estetyczna w dzisiejszych czasach daje nam dużo możliwości poprawy swojego wyglądu. Poniżej znajduje się opis przykładowych zabiegów, poprawiających nie tylko nasz wygląd, ale także samopoczucie.

Każda osoba zainteresowana poprawieniem stanu cery może na przykład wykonać mikrodermabrazję, która jest zabiegiem przeznaczonym głównie dla osób, które chcą oczyścić sobie skórę twarzy. Po mikrodermabrazji warto udać się do kosmetyczki, która wstrzyknie nam pod skórę koktajl z ożywczych substancji  poprawiających ujędrnienie naszej skóry. Następnie można udać się na masaż twarzy, który wymodeluje naszą twarz i poprawi jakość mięśni na szyi, dzięki czemu możliwe będzie pozbycie się podwójnego podbródka. Następnie można przeprowadzić profesjonalne leczenie trądziku dzięki laserom.

Głębokie masaże
Osoby, które potrzebują odnowy o znacznie większym zasięgu, mogą udać się na masaż głęboki, który poprawia stan naszej skóry na powierzchni całego ciała. Masaż ten jest bolesny – fizjoterapeuta stosuje niesamowicie silny nacisk, ale warto taki masaż przeprowadzić, aby poczuć się lepiej. Taki masaż jest przeprowadzany głównie wśród osób, które są zestresowane i przemęczone, a także wobec osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Fizjoterapia daje zresztą zdecydowanie więcej możliwości poprawy swojego samopoczucia i zdrowia.

 

Krioterapia

 

Osoby, które stawiają na zwiększenie wydolności organizmu oraz chcą mieć większą odporność, powinny zastosować zabieg krioterapii. Jest to zabieg polegający na oddziaływaniu niezwykle niskiej temperatury na nasze ciało. Pacjent, który chce poddać się zabiegowi krioterapii rozbiera się i wchodzi do kabiny, w której temperatura sięga poniżej minus stu stopni Celsjusza. Zabieg taki można dokonywać miejscowo, stosując odpowiednie urządzenie, które posiadają salony odnowy biologicznej oraz gabinety medycyny estetycznej. Krioterapia nie jest przeznaczona dla osób, które posiadają cerę naczyniową lub skórę wrażliwą.